Strona główna--programy--Wieloschowek sieciowy

Schowek sieciowy systemu Windows ma swoje ograniczenia, jednym z nich jest brak możliwości przekazania jego zawartości komuś innemu pracującemu na innym komputerze czasem parę metrów od nas. Jakże w takiej chwili przydała by się możliwość aby to co na naszym komputerze wkleimy do schowka systemowego, nasz kolega pracujący czasem parę metrów dalej mógł pobrać, obejrzeć lub wykorzystać u siebie na stanowisku. Opcję tą jakże przydatną podczas pracy biurowej posiada ten program. Można zapytać po co jest ten program skoro można dowolną treść przekazać mailem lub przy pomocy innego sposobu, ale zwykle wymaga to uruchomienia programu do poczty wpisywania jakiś adresów itp. natomiast przy pomocy wieloschowka sieciowego można to zrobić w wygodny i szybki sposób przy pomocy kombinacji trzech klawiszy.

Menu kontekstowe programu wieloklient

Program wieloschowek sieciowy składa się z dwóch programów, serwera (wielosch2.exe)na stałe uruchomionego na jednym z komputerów i z programu klienckiego (wieloklient.exe) którego kopi może być tyle ilu użytkowników tej usługi. Program serwera może być uruchomiony jako usługa Windows natomiast program kliencki jest zwykłą aplikacją natywną rezydującą w pamięci komputera i możliwą do wywołania na żądanie wklejenia swojego schowka systemowego na serwer, aby ktoś inny również w łatwy sposób mógł go stamtąd pobrać.

Ekran wklejania schowka dla konkretnego użytkownika usługi

Program kliencki na stałe rezydentuje w trayu i mozna go wywołać przez wybranie jego menu kontekstowego, gdzie najważniejszymi opcjami programu są opcje Kopuj i Wklej (które można wywołać również przy pomocy klawiatury), wywołanie opcji Kopiuj aktywuje wywołanie ekranu umożliwiającego wybranie dla kogo wklejamy zawartość naszego schowka systemowego.

Ekran pobierania schowka z serwera usługi wieloschowka

Wywołanie opcji Wklej pokazuje ekran na którym możemy zobaczyć informacje wklejone dla nas (rodzaj, kto, kiedy). Schowki przeznaczone dla konkretnych użytkowników są widoczne tylko dla nich.

Instalacja serwera wieloschowka jako usługi polega na wywolaniu programu wielosch2.exe z odpowiednią opcją -install, natomiast w celu usunięcia usługi z systemu trzeba wywołac go z opcją -remowe, jest tez opcja -start która powoduje uruchomienie programu jako zwykłej aplikacji.

Oto dokumentacja programu z dokładniejszym opisem procesu instalacji i konfiguracji programu, budowy plików konfiguracyjnych itp. Wieloschowek_sieciowy_dokumentacja.pdf. A oto pakiet zawierający całe oprogramowanie, razem z plikami konfiguracyjnymi wieloschowek.rar




Dodaj komentarz:
Tak
Nie

Autor:Extern
Data: 2022-12-28 19:12
Treść:test

Autor:Hypno
Data: 2009-10-07 14:28
Treść:Nie pasuje mi tutaj wpisywanie loginu i hasła w pliku konfiguracyjnym. A nie można po prostu sprawdzać kto jest zalogowany w systemie? W każdej poważnej sieci ta autentykacja jest najważniejsza i najbezpieczniejsza. I z przyjemnością widział bym serwer na LINUXie. Jak tak będzie to z miejsca instalu

Autor:hhh
Data:2007-01-09 21:48
Treść:hhh

Copyright Extern